avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate iulianamarilena16

Activitate iulianamarilena16

domnule avocat
el este detinut in spania si indeplineste toate conditiile impuse de Spania iesa la doua luni afara de permis 6 zile munceste are mai multe iesiri cu educatorul la implinirea a mai multor sarcini adica curatenie in folosul comunitatii si prestarea muncii in constructii la biserici si casele parohiala. A facut mai multe cursuri urmeaza cu strictete tratamentul impus de psiholog si respecta cu strictete toate regulile impuse de inchisoarea din Spania si nici nu vor sai acorde eliberarea conditionala. Eu nu cunosc legile spaniole
va rog frumos sami dati un raspuns
Va multumesc
buna ziua
daca un roman a fost judecat in inchisoarea din Spania la 12 ani si el a executat 7 ani si jum din pedeapsa si ar dori sasi faca transferul in inchisoarea din Romania el poate iesi conditional afara din inchisoarea din Romania
Nu cunosc legile
Răspuns la discuția Calcularea pedepsei
domnul avocat vroiam sa va mai intreb daca vine in romania are posibilitate de eliberare conditionala pentru ca cei de aici nu cred ca o sai dea drumul asa de curand deoarece este strain
va multumesc
Răspuns la discuția Calcularea pedepsei
domnul avocat am sa va scriu cum scrie pe aceste foi
a.un delito de agresion sexual del. art.178 del codigo penal 4 anos
b.un delito de lesiones del art.147-1 del codigo penal 3 anos
c.un delito de robo con violencia de los arts.237 y 242-1 del codigo penal 5 anos
el este retinut din anul 2006 -08-16
acesti oameni de aici din spania nu vor sai acorde tercero grad si el nu a facut nimic acestei femei dar cum nu cunostea limba nu a stiut despre ce este vorba si a avut parte de un proces fara martori cu toate ca el era in alta destinatie cu alte persoane cand sa intamplat aceasta fapta cu aceasta femeie nu a avut translator si avocat din oficiu
si acum nu avem bani ca sai angajam un avocat pentru ca este scump si avem si un copil
el are o comportare buna merge la munca si respecta toate regulile din inchisoare
va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns pentru ca eu nu cunosc legile spaniole de aici
va multumesc
iuliana marilena
concubinul meu are de facut 12 ani si a executat 7 ani si jum dar face puscarie in spania si nu vor sa i se acorde eliberarea conditionata munceste merge la cursuri si are o comportare buna