avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Calcularea pedepsei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Calcularea pedepsei

concubinul meu are de facut 12 ani si a executat 7 ani si jum dar face puscarie in spania si nu vor sa i se acorde eliberarea conditionata munceste merge la cursuri si are o comportare buna
Cel mai recent răspuns: iulianamarilena16 , utilizator 16:26, 21 Noiembrie 2013
Dupa ce lege a fost condamnat? In Romania daca pedeapsa este mai mare de 10 ani, liberarea conditionata poate fi dispusa numai dupa ce condamnatul a executat 3/4 din pedeapsa. In cazul Dvs. dupa executarea a 8 ani de inchisoare se poate cere liberarea conditionata.
domnul avocat am sa va scriu cum scrie pe aceste foi
a.un delito de agresion sexual del. art.178 del codigo penal 4 anos
b.un delito de lesiones del art.147-1 del codigo penal 3 anos
c.un delito de robo con violencia de los arts.237 y 242-1 del codigo penal 5 anos
el este retinut din anul 2006 -08-16
acesti oameni de aici din spania nu vor sai acorde tercero grad si el nu a facut nimic acestei femei dar cum nu cunostea limba nu a stiut despre ce este vorba si a avut parte de un proces fara martori cu toate ca el era in alta destinatie cu alte persoane cand sa intamplat aceasta fapta cu aceasta femeie nu a avut translator si avocat din oficiu
si acum nu avem bani ca sai angajam un avocat pentru ca este scump si avem si un copil
el are o comportare buna merge la munca si respecta toate regulile din inchisoare
va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns pentru ca eu nu cunosc legile spaniole de aici
va multumesc
iuliana marilena
domnul avocat vroiam sa va mai intreb daca vine in romania are posibilitate de eliberare conditionala pentru ca cei de aici nu cred ca o sai dea drumul asa de curand deoarece este strain
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod penal - transfer din penitenciar spania in romania, liberare conditionata iulianamarilena16 iulianamarilena16 buna ziua daca un roman a fost judecat in inchisoarea din Spania la 12 ani si el a executat 7 ani si jum din pedeapsa si ar dori sasi faca transferul in ... (vezi toată discuția)
Libertate conditionala ! AlexLovin09 AlexLovin09 O prietana are de facut 3 ani si 3 luni de pedeapsa, si de cand a intrat pe 5 martie 2009 munceste in continu si are buna purtare ! As vrea si eu sa stiu cam ... (vezi toată discuția)
Timpul necesar stergerii unui cazier LABTECOM7 LABTECOM7 va salut.ma numesc iulian,in 2006 am fost condamnat la 3ani si 2 luni de inchisoare pentru 209 furt calificat,prin decizia instantei galati.eu ulterior in anul ... (vezi toată discuția)