avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Activitate irimiadaniela

Activitate irimiadaniela

Discuție somaj dupa ccc
buna ziua...am si eu o nelamurire...firma la care am lucrat a intrat in insolventa...baiatul meu urmeaza sa implineasca 2 ani..am dreptul la somaj
?
Ok multumesc mult..
A avut 01,nu am lucrat in zilele acelea. Ar fii 4800..lei
in luna ianuarie am fost in medical,din 6ian pana 12 februarie.Pe 12 ian am luat salar normal,pe 26 ian cum trebuia nam luat pt ca eram in medical care se plateste o dat pe luna(sper ca zic corect).....Iar pe 12 februarie am luat decat 450 lei...mi-a spus ca se impoziteaza j medicalul
as avea si eu nevoie de un rasp urgent va rog
in timpul sarcinii de la 3 la 4 luni,am avut medical de 75%.la salariul minim pe economie adik 850 lei.este normal sa mi se ia aproape jumate din astia 850 avand in vedere ca la medical nu se opreste decat 0,95% CASS????
la anuntat decat verbal pentru ca mia spus ca nu e nevoie de nimic de la medic pentru asta ca ma crede pe cuvant...dar ca nu asta e motivul ca sunt insarcinata ,ce alte variante as avea sa nu pierd indemnizatia de la stat....
Buna ziua,
Sunt insarcinata in 1luna jumate,si sunt angajata,am anuntat patronul ca sunt insarcinata iar acesta mi-a spus ca are probleme cu firma si ca ar vrea sami inchida contractul de munca,nu eu fiid ultima angajata acolo....Mi-a specificat in nenumarate randuri ca nu faptul ca sunt gravida la determinat sa faca asta si ca felul cum muncesc eu,asta dupa ce am lucrat la el aproape de 2 ani avand o mica pauza,eu am cautat pe toate sursele si normal nu are voie sa ma dea afara,,,daca mar baga in somaj de cati bani as dispune pe luna,si imi plateste el somajul sau statul....am si eu nevoie de un raspun urgent,va multumesc.