avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate globalmures

Activitate globalmures

ieu aveam atunci 13 si eram cu bunicul meu in masina in centrul bistritei si acesti doi si inca o persoana pe care politia na identificato ca a fugit inainte sa vina politia au parcat masina lor linga masina mea si sau dat jos si neau luat la bataie si eu am 11 zile de spitalizare si bunicu 29 de zile de spitalizare dar cea dea trea persoana nusa mai gasit cu toate ca politia putea so faca si alta asta a fost in 11.05.2005 dar procurorul a musamalizat cazul si inpreuna cu un politist intrun asa fel ca nimeni sa mai stiut nimic pur si simplu meau dat cu bitele besbol in cap cu singe rece cu intentia de ane omori au si declarat unui politist verbal dar politistul na zis nimic
as dori sa se exprime cineva in domeniu pentru acest dosar 2160/112/2005 (2147/P/2005 ) care se afla la judecatoria bistrita nasaud daca semai poate face ceva multumesc gabor Nicolae cu stima
Răspuns la discuția Contributii la salariul minim
buna sunt gabor Nicolae as dori sa angajez o persoana care are ajutor social dar persoana inca nuare impliniti 18 ani pot sa beneficiez de acea suvntie sa primesc salarul persoanei dela stat
as dori sa intreb exista o sursa de finantare pentru achizitionarea unei masini de trasnsport de persoane
buna am depus o cerere de minimis si nustiu daca sa aprobat sau nu sa abrobat sau inca na aparut lista cu firmile aprobate as dori o indrumare pentruca nustiu etapele urmatoare cu stima gabor nicolae
Răspuns la discuția Contributii la salariul minim
ieu am un srl-d si sunt administrator as dori sama angajez as dori sa stiu daca am vreo sansa sa ma angajez si sa fiu scutit de contributiile socciale si daca se poate ce acte am nevoie (cu stima gabor nicolae)
da doresc sa accesez fonduri europene nerambursare pentru a cumpara un birou dar nustiu trebuie sa depun un plan de afaceri sau nu benzinaria mobila inseamna o cinsterna din metal de 20.000 de litri si ie dotata corespunzator cu pompa acoperin si se poate pune intro comuna sau unde ie nevoie ieu doresc so pun intro comuna si costa aproximativ 50.000euro dar nustiu daca se finanteaza asaceva multumesc
buna sunt gabor nicolae doresc sa intreb ce fel de finantare ma incadrez pentru achizitionarea unei benzinari mobil si as dori sami spunet si ce fel de fonduri trebuie sa accesez pentru achizitionarea unui birou sa unde trebuie sama adresez
as dori daca va rog sa stiu cit ie salarul minim si cit platesc la stat exact dupa salarul minim va multumesc