avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate foracatalin

Activitate foracatalin

Răspuns la discuția Credit societate nebancara
da dar in contract spune ca la neplata ratelor provident recurce la masuri juridice... NU la agresiuni
Răspuns la discuția Credit societate nebancara
ok daca continua tot asa asa o sa fac.dar au dreptul sa ma caute la munca si sa imi intrebe toti colegii si vecinii de mn ?o banca stiu ca daca nu platesti iti pune poprire si atat dar cei de la provident pur si simpu teagreseaza din toate punctele de vedere
Răspuns la discuția Credit societate nebancara
pai vin zilnic la usa mea cu fel si fel de indivizi dubiosi.eu leam zis sa imi faca poprire pe salar dar nu vor au zis ca si daca fac poprire tot vor veni zilnic la usa mea pina se achita suma
ce se poate intampla daca nu platesc ratele la provident?au dreptul sa ma agreseze fizic si verbal reprezentantii acestora?
am o intrebare am un credit la bcr si am mutat cardul de salariu la alta banca am ramas in urma cu 2 rate banca bcr ce poate face poate bloca contul la cealalta banca sau trebuie sa faca poprire direct din salar de la firma?rata e cit jumatate din salariul meu daca mi se pune poprire cit % pot sa imi opreasca din salar tot jumate sau o 1/3 ?