avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters307758

Activitate ContSters307758

Buna ziua!
Nici nu stiu daca am incadrat bine acest subiect in categoriile disponibile...
Am nevoie urgent de un raspuns in urmatoarea problema:

Am primit acasa un plic prin posta de la "bet365" un site de pariuri unde mi se solicita sa ma identific cu un numar de inregistrare dat de ei. Am contactat site-ul reclamand faptul ca nu am facut niciodata un cont la ei. Acest cont a fost folosit, exista un castig(nu cunosc suma) dar am blocat accesul pt ca este facut fraudulos pe numele meu. Am fost contactata telefonic la 3 ore mai tarziu de o persoana care a dorit sa stae de vorba cu mine spunand ca are o propunere in legatura cu cateva promotii pe care as putea sa le fac. Am acceptat sa ma intalnesc cu fata respectiva... a sosit impreuna cu un baiat asa-zisul "varul ei"... pe scurt: ea a avut acces la o baza de date a unei firme ce se ocupa cu promotii, la care am lucrat acum 4 ani, si mi-au folosit datele pentru a crea acest cont de pariuri. Propunerea lor a fost ca eu sa-i ajut sa deblochez contul ca sa-si retraga banii in urma unei remuneratii pe care ar urma sa o primesc. Eu refuz total sa am legatura cu acesti oameni si nici nu ma intereseaza castigul lor... ce pot sa fac in aceasta situatie? acel cont inca exista, banii sunt blocati in cont.... cu siguranta oamenii astia or sa ma caute in continuare... se pare ca suma ar fi destul de mare si nu cred ca ma vor lasa in pace asa usor... nu am probe impotriva lor ca sa pot face o plangere la politie direct acuzandu-i... tot ce pot sa fac este sa depun plangere impotriva faptului ca mi s-a folosit identitatea la crearea acelui cont....


VA rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac in plus...

Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Permis conducere suspendat
Sta de 4 luni la politie si chiar nu putem face nimic? Oamenii astia de la politie nu-si fac treaba pur si simplu... pot sa mai tina inca 4 luni acel dosar, sa inteleg, si noi nu putem decat sa intrebam... :(
Răspuns la discuția Permis conducere suspendat
Buna seara. O intrebare urgenta... persoana careia i s-a intocmit dosar penal pentru alcool la volab inca asteapta sa plece dosarul de la politie catre procuratura... asteapta din luna noiembrie... ce se poate face ca sa urgenteze situatia? dosarul este complet si n-au niciun motiv sa-l retina... multumesc!
Răspuns la discuția Permis conducere suspendat
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Permis conducere suspendat
Va rog frumos, puteti fi mai explicit? Multumesc!
Răspuns la discuția Permis conducere suspendat
Multumesc pentru raspuns. O intrebare mai am. Se va sterge vreodata din cazier aceasta fapta? Sau ramane definitiv in cazier?
O seara placuta!
Buna ziua,
Am o tableta cumparata acum un an si pana acum a fost trimisa in service de 3 ori. In continuare am aceleasi probleme cu ea.Rrevine din service, merge bine 2 saptamani si apoi din nou se strica. Ce pot sa fac? Continui la nesfarsit sa o trimit in service? Am vreo posibilitate sa cer inlocuirea produsului? Mai mult o tin in service decat sa o folosesc.
Multumesc!
Buna ziua,
Unei persoane i s-a suspendat permisul deoarece a fost prins cu alcoolemie de 0.69 in aerul respirat. I s-a intocmit dosar penal in urma analizelor la sange(aici mentionez ca nu stiu ce valoare a rezultat). Din cate am inteles permisul i se va restitui dupa finalizarea procesului care poate dura chiar un an sau doi. Exista vreo posibilitate sa se finalizeze mai repede? Indiferent de valoarea amenzii pe care o va plati, doreste sa recupereze permisul macar in 3 luni, nu intr-un an sau doi. Nu a avut niciun accident vreodata, are cazierul auto impecabil, doar o amenda de centura acum cativa ani. Permisul este de profesionist.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat!
Multumesc.