avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 381 soluții astăzi
Forum Activitate mitazizu

Activitate mitazizu

un minor nascut in spania poate beneficia de alocatie in romania,dar si de ajutor de invaliditate in spania(copilul sufera de autism).va multumesc
o femeie nascuta in anul 1959,cu 35 de ani lucrati ,la ce varsta poate iesi in pensie?va multumesc
bunicii au cumparat de la o persoana fizica un teren in anul 2010.au incheiat doar un contract de mana cu un martor.la incheierea contractului au platit jumatate din valoare,cu specificatia ca restul il achita la incheierea contractului la notar.persoana vanzatoare a plecat din tara si nu sa finalizat contractul.va intreb daca mai are ceva valoare contractul de mana si ce am putea face sa il trecem macar in registru agricol pe pozitia cumparatorului?va multumesc
in ce conditii(persoana fizica sau juridica)pot utiliza o imagine(poza unui monument),ca marca inregistrata pe anumite produse (tricouri ,sepci, brelocuri).doresc daca se poate sa am drepturi exlusive supra imaginii respective
daca o persoana membra si detinatoare de padure (mostenire)intr-un composesorat ,nu a beneficiat de lemnele cuvenite ,ce demersuri trebuie sa intreprinda pentru a beneficia de drepturi(se poate beneficia de drepturi retroactive?),nu s-a primit incepand din anul2005.
Discuție Costuri produs

merita sa incep productia de paine de casa in cuptor pe lemne traditional?precizez ca am spatiul unde sa desfasor aceasta activitate,nar interesa ce fel de avize as avea nevoie si ceva preturi de vanzare si binenteles rulajul minim pe zi pentru a putea avea un profit decent

Discuție Depozit en gros

cum as putea sa deschid un depozit en gros intr-o comuna?forma juridica ,adaosuri comerciale ,un rulaj minim(lei),numarul minim de consumatori finali(precizez ca distanta pana la orasul cluj-napoca este de 45 km)va multumesc
Discuție depozit en gros
cum as putea sa deschid un depozit en gros intr-o comuna?forma juridica ,adaosuri comerciale ,un rulaj minim(lei),numarul minim de consumatori finali(precizez ca distanta pana la orasul cluj-napoca este de 45 km)va multumesc
Răspuns la discuția Cum pot verifica un produs bio?
sunt producator .
as dori sa vand 500kg porumb bio,mar interesa cine poate sa ateste calitatea luisi cam cat ar costa?va multumesc