Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... marca inregistrata
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

marca inregistrata

in ce conditii(persoana fizica sau juridica)pot utiliza o imagine(poza unui monument),ca marca inregistrata pe anumite produse (tricouri ,sepci, brelocuri).doresc daca se poate sa am drepturi exlusive supra imaginii respective
Trebuie sa platiti drepturi de autor artistului/arhitectului, daca aceste imagini nu au intrat in domeniul public. Mai multe despre asta pe www.avocatnet.ro/content/for...