avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Activitate aidu

Activitate aidu

care este motivarea?
Este tardiva cererea de completare. Raspundeti va rog intocmai la ce am intrebar privind competenta materiala
Competenta materiala pt dobanzi
Intr-un litigiu de munca mi-au fost acordate niste drepturi salariale. Eu am cerut si dobanzi la aceste sume, insa instanta a omis sa se pronunte.
Acum trebuie sa reiau litigiul doar pt dobanzi. Este competenta judecatoria, de drept comun, sau tot tribunalul de dreptul muncii?
Va rog raspundeti la intrebare, despre constatarea amiabila.
Vehiculul meu era oprit pe contrasens
Razgandire constatare amiabila
Buna ziua,
Am incheiat ieri amiabila online, recunoscand ca eu sunt vinovat, iar celalalt nevinovat.
Precizez ca el a lovit masina mea oprita!
Insa azi am constatat ca m'am inselat in privinta aprecierii vinovatiei (din cauza oboselii - era 3 dimineata si a altor informatii survenite ulterior), in réalitaté vina apartinand ambilor conducatori auto.
Ce pot face in aceasta situatie?
Va multumesc,
Adrian
De ce sunt sterse numerele de inmatriculare ale masinilor pe Google, in imagini publice etc?
Ce drept ar incalca daca ar fi Publicate pozele intégral cu nr inmatriculare ?
Bine, raspundeti totusi!
Sunteti jurist?
N'am furat nimic, discutam o problema teoretica.
Nu considerati ca toata lumea are dreptul la aparare si proces echitabil constand in respectarea garantiilor procedurale?
Va referiti la textele de lege mentionate... sau la opinii proprii?
Explicati?
Multumesc pt raspuns. Eu am calitatea de suspect, 'pagubitul' formuleaza acuzatii vexatorii la adresa mea.
Deci invocarea nelegalitatii inregistrarilor serveste apararii mele.