avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1946 soluții astăzi
Forum Activitate marinelatania

Activitate marinelatania

am facut un antecontract de vanzare cumparare cu o societate imobiliara pt un ap in constructie pe care l-am platit integral de 3 ani si nu a fost inca finalizat, am fost informata ca societatea e sub sechesctru de la finante si risc de faliment.ce pot sa fac ca sa recuperez suma platita au trecut 3 ani de asteptare si nici penalitati si nici bani sau ap.am inteles ca alti 2 cumparatori au facut cauza si nu stiu e ce sa fac.
am facut act de vanzare cumparare notarial cu uzufruct viager.am platit tot si nu sunt dispusa sa mai platesc de trei ori pretul.nu pun in discutie uzufructul eu nu folosesc garsoniera era doar o investitie pt fica mea pe viitor.
am cumparat de la mama o garsoniera de 21 mp platind 250 mil anticipat platiandu-i 3 credite la banci restante utente de 2 ani si datorii diverse persoane si magazine la tara.am restructurat complet garsoniera si reutilat cu geamuri termopan si usa metalica parchet ,mobila si bucatarie inclusiv electrodomestice.am facut si un ordin de plata lunar de 200 ron cu specificatie rata garsoniera ,pt a nu avea pr cu frati sau cu mama.in concluzie garsoniera asta deja ma costat peste 500 mil dublu de valoare pietei si am probleme cu frati si mama care solicita la infinit bani.ce pot sa fac.