avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 889 soluții astăzi
Forum Activitate roion

Activitate roion

Răspuns la discuția Plata utilitati online
Cam asa stiu si eu ca pot plati indiferent de banca unde am internet banking dar cand am intrebat furnizorul am primit raspunsul :

" Buna ziua stimate client,

V-am atasat informatiile referitoare la plati pe care le gasiti tiparite pe dosul primei pagini a facturilor.

Nu puteti achita prin Internet Banking factura de energie electrica de la cele doua banci Millenium si Raiffeisen,unde aveti dvs. cont.
......"

In dosul primei pagini a facturilor sunt cele 3-4 banci "prietene" cu furnizorul !!!

Am internet banking la doua banci.Furnizorul de energie accepta plata online numai la cateva banci "prietene".Am intrebat furnizorul daca pot plati online cu ajutorul conturilor avute la cele doua banci si am primit raspuns ca nu.Este legal? Nu este o discriminare? Se poate ajunge la situatia in care daca vrei sa platesti online un furnizor sa trebuiasca sa iti faci conturi la toate bancile din tara !!!
Am solicitat de la un angajator la care am lucrat o adeverinta cu sporurile avute(conducere,lucru peste program,spor de noapte,etc) si in 4(patru) luni nu am primit nici un raspuns.Am confirmarea ca au primit solicitarea .Exista o limita de timp in care trebuie sa elibereze adeverinta(adeverintele) ? Ce pot face pentru urgentare ?