avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate vasiletudurean

Activitate vasiletudurean

Dacă am moștenit prin decizie judecătorească un teren după o succesiune în 2014 după cît timp se prescrie? Multumesc

Alexandru Surcel a scris:

Moștenirile vacante se preiau de primărie.. Adică,spunetimi să înțeleg și eu.mulțumesc.[
Primeam o sultă după o succesiune dar după o perioadă de popriri din pensie persoana datornică a decedat.Se mai poate recupera ceva de la moștenitori ?Multumesc.
Discuție onorariu
Buna ziua.As dori sa va intreb ,la o sulta de 51000 ron cat ar lua comision un executor judecatoreresc onorariu.Va multumesc
Răspuns la discuția mostenire-executare silita
Va multumesc din suflet
Buna ziua,Am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila,privind o sulta si un teren care sa dat in data de 19- 09-2013 ,iar in data de27-11-2014 am fost la executor,unde s-a facut o notificare partilor dar fara nici un rezultat.Vreau sa va intreb daca mai am dreptul la acea sulta si la acel teren,nu a trecut prea mult timp? Va multumesc din suflet.
vasiletudurean a scris:

Buna ziua.As dorii sa intreb daca am o hotarire definitiva de la o sucesiune unde se imparte la patru si nu am benefeciat nici de sulta nici de un teren.Am facut o notificare partilor prin executor dar nu am beneficiat nici asa.Hotararea a fost data.in urma cu circa 3 ani.Mai am dreptul sau s-a prescris.Multumesc.


Mai mentionez ca hotarirea sa dat defenitiva si irevocabila in data de19-09-2013si notificare partilor de catre executor sa facut in data de 27-11-2014
Buna ziua.As dorii sa intreb daca am o hotarire definitiva de la o sucesiune unde se imparte la patru si nu am benefeciat nici de sulta nici de un teren.Am facut o notificare partilor prin executor dar nu am beneficiat nici asa.Hotararea a fost data.in urma cu circa 3 ani.Mai am dreptul sau s-a prescris.Multumesc.
Răspuns la discuția cnas
Nu este asigurata,dar ca sa poata beneficia de consultatii gratuite ce se poate face?Cuponul meu de pensie nu mai este valabil si pentru ea?
Discuție cnas
Buna ziua.Daca sotul este pensionat de boala gr.2 si sotia este casnica,ea are dreptul sa primeasca card de sanatate?va multumesc.