avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Activitate pralea1979

Activitate pralea1979

Buna ziua am si eu o intrebare,sunt eliberat conditionat din o pedeapsa de 2.9 ani pentru trafic de droguri si am ramas cu un rest de pedeapsa de 8 luni si acum am fost prins la volan cu o alcolemie de 0.90 prima proba si respectiv 0.80 proba doi, intrebarea este daca conform noilor coduri exista riscul sa intru iar in inchisoare in cazul ca primesc o amenda penala?
Buna ziua, am si eu o problema, pana anul trecut am avut un serviciu internet cu latime de banda de 8 Mb iar in data de 08/10/2012 tatal meu a semnat un contract de prelungire in urma unei oferte unde i se promiteu 16 Mb latime de banda dar la un pret mai mare, acum o luna am venit in tara si am constatat ca de fapt nu sa schimbat nimic, poate doar pretul si ca orice om am pus mana pe telefon si dupa ce am fost plimbat timp de doua saptamani de la un departament la altul azi am primit un telefon in care mi se spune ca nu pot sa-mi ofere decat 8 Mb pentru ca nu suporta linia telefonica desi le-am spus ca am un vecin care este legat ca si mine din aceeasi casuta postala si are 16 Mb iar mie nu-mi pot oferi decat 8Mb desi platesc 16Mb de mai bine de un an iar scuza acestora a fost ca de ce nu am reclamat mai devreme, le-am spus ca acum am constatat si ca nu vreau decat sa-mi mearga internetul si ca nu vreau banii din urma si ca in contractul meu scrie: " Serviciu internet ClickNet Power serviciu de acces internet cu : banda 16 Mbps, tehnologie ADSL " deci clar 16 si nu pana la 16 sau vom face tot posibilul sa ajungem la 16 iar acestia imi zic ca serviciile lor sunt de tip " best effort " ,tatal meu nu stie ce inseamna "best effort" iar in contract nu se explica asta si nici engleza nu stie el stie doar ce scrie in romana banda 16 Mbps deci mai mare, intr-un final nu am rezolvat nimic si nici nu-mi reziliaza contractul ca sa ma mut la alta firma, va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat. Va multumesc