avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Activitate cristinatucaliuc

Activitate cristinatucaliuc

Discuție Schimb de ture
Buna ziua! Lucrez in sectorul bugerat( spital) in 3 schimburi de 8 ore. In cazul unui schimb de tura cu o colega,efectuat cu cerere de schimb scrisa,cine se va semna in condica: persoana de pe graphic sau cea cu care am facut schimbul de tura? Va multumesc!
chiar instalatorul a dat indicatii tatalui meu unde trebuie sa decupeze,cati cm,cat de sus,si presupun ca daca nu as fi vrut sa decupez mai mult...nu si-ar fi asumat raspunderea sa faca lucrarea. dar e usor de dat vina dupa . A doua zi cand a venit "potopul",eu nu mai eram acasa,nici tatal meu,dupa ce-a fost...putea sa darame toata casa la o adica,ca nu mai aveam ce zice dar nu....si-a pus piesa lui ,a mai decupat 1 cm si a curs in continuare apa pe langa mufa lui pana a venit asociatia cu firma si a remediat cum trebuie.Cum demonstreaza el ca nu i-am dat voie,de ce ar fi crezut doar instalatorul?
pierderile de apa care au avut loc in urma inundatiei mi s-au pus mie.Este corect?Asociatia a adus o firma si a schimbat pana la urma teava,chiar de la et 4 pana la parter.Multumesc!
cine trebuie sa aduca instalator sa repare teava comuna? a mea sau a asociatiei?Multumesc!
instalatorul se "spala" pe maini ca nu am cumparat piese bune(desi nu cred ca intra in atributia mea),ca nu l-am lasat sa sparga in casa cat trebuia...diverse motive si presedintele asociatiei cu cine sa tina...cu instalatorul ca....el l-a adus!Ce pot face eu?
ce mufa cedeaza in mai putin de 24 ore? mentionez ca am cumparat mufa de bronz.,de la magazin de instalatii sanitare,am bon de casa...etc,pt ca mi-era indiferent cat dau pe ele,fiind decontate de asociatie
presedintele asociatiei a constatat ca defectiunea e la teava comuna .Defectiunea de a doua zi s-a produs la aceeasi lucrare care a efectuat-o instalatorul adus de asociatie!Mentionez ca si dupa ce instalatorul a venit sa remedieze a doua oara defectiunea....desi apa e oprita de la et 1,mie-mi curge apa pe la piesa schimbata de instalator ,din cand in cand,nu stiu de unde!Am anuntat presedintele asociatiei dar deocamdata nu s-a ivit nici un instalator! Va multumesc!
a cedat lucrara fectuata cu o zi inainte !
nu exista nici un document justificativ pt executia instalatorului.
Buna ziua! Va rog frumos sa ma lamuriti intr-o problema, daca se poate. S-a spart o teava comuna de apa rece in apartamentul meu care este situat la et 3 al unul bloc de 8 et. A fost anuntata asociatia,asociatia a trimis din partea ei un instalator,pe care l-am platit eu,am cumparat piesele tot eu,s-a facut verificare,totul fara probleme! a doua zi,in timp ce eram de servici a cedat ceva si au fost inundati vecinii de la et 2 si 1.Mi s-a transmis ca vecinul de la et 2 m-ar da in judecata pentru paguba facuta.Ce a r trebui sa fac eu? Va multumesc anticipat!