avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1880 soluții astăzi
Forum Activitate Toropal_Ionut

Activitate Toropal_Ionut

Am avut apometre la bucatarie respectiv la baie de apa calda si rece(de aprox 10ani).Sa stricat apometrul de apa rece de la baie si am hotarat impreuna cu administratorul sa le schimb.eu l-am schimbat am pus sigilii,iar acum imi cere un document de montare.aceste apometre au fost puse de un prieten iar sigiliile sunt cu numar tot ce trebuie.trebuie neaparat sa chem o firma sa monteze sau acum ptr ca le-am pus sa verifice si sa imi dea ceva la mana?
Răspuns la discuția Banca mi-a pus bani in cont
mi sa confirmat verbal de catre un consilier client in legatura cu cei 2000ron si mi-a spus ca acesta provine de la diferenta de la refinantare
Răspuns la discuția Banca mi-a pus bani in cont
da sunt sigur ca acea persoana era Directoarea banci deoarece mi-a blocat si contul
Mi-am facut o refinantare(in luna Decembrie 2013) si dupa terminarea tranzactiei am ramas cu o suma de aproximativ 19500ron.Cand m-am dus sa verific avem cu 2000ron in plus am intrebat 2 persoane ale banci si mi sa transmis de catre una ca acestia sunt bani dumneavostra iar a doua persoana mai compatibila ca aceasta suma de 2000ron sunt ai dumneavoastra in urma refinantari.
Azi (05.02.2014)ma suna Directoare banci ca sa produs o eroare in luna Decembrie si ca acea suma de 2000ron a fost depusa din gresala de catre o casiera in contul meu.intrebarile mele sunt:
1.Ce pot sa fac in situatia asta daca eu nu mai am bani pe card?
2.Sunt obligat sa ii depun inapoi?
3.ce solutii sunt?