avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Activitate Denise05

Activitate Denise05

buna ziua am scris acum 2 saptamani despre tatal meu care este arestat il legatura cu noul cod penal. nu reusisem sa mai tin legatura cu el si nu stiam de ce nu m.a mai sunat. astazi am vorbit cu el si mi- a spus ca a fost internat in spitalul penitenciarului pentru o problema la inima a spus ca trebuia sa fie operat pentru ca are doua vene inchise iar doctori nu au reusit sa il opereze pentru ca inima este prea bolnava si i-au consiliat sa se opereze de indata ce va fi eliberat. avand si probleme cu diabetul cand a fost arestat nu avea probleme cu inima iar acum face insulina ce a ce inainte nu facea si ia multe medicamente pentru inima. credeti ca se poate face intrerupere de pedeaspa pentru toate acestea??el a fost condamnat la 3 ani pentru furt. va ros sa imi scuzati scrisul si greselile dar sunt plecata din tara de multi ani si am cam uitat sa scriu corect. va rog din suflet sa imi spuneti ce pot sa fac sa il aduc acasa, si daca va fi aceptata intreruperea pedepsei? va multumesc di suflet.
Răspuns la discuția Noul cod penal
nu pot nici sa ii scriu pentru ca imi spusese ca va fi transferat in judetul nostru pe data de 10 februarie si daca ii scriu sigur nu va primi scrisoarea mea. va multumesc foarte mult pentru raspuns si sper din suflet sa nu fi patit nimic.
Discuție Noul cod penal
Buna ziua. tatal meu a fost condamnat la 3 ani si 6 luni pentru furt calificat el fiind recidivist poate beneficia de noul cod penal? (a ispasit doar 2 luni din pedeapsa pana acum) si mai am o intrebare el fiind arestat in penitenciarul rahova are dreptul de a suna acasa de 3 ori pe saptamana si tinem legatura la telefon momentan. insa nu a mai sunat de o saptamana eu fiind in italia nu stiu cum sa iau legatura cu el . crdeteti ca sa intamplat ceva grav?? Va multumesc