Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Noul cod penal

Buna ziua. tatal meu a fost condamnat la 3 ani si 6 luni pentru furt calificat el fiind recidivist poate beneficia de noul cod penal? (a ispasit doar 2 luni din pedeapsa pana acum) si mai am o intrebare el fiind arestat in penitenciarul rahova are dreptul de a suna acasa de 3 ori pe saptamana si tinem legatura la telefon momentan. insa nu a mai sunat de o saptamana eu fiind in italia nu stiu cum sa iau legatura cu el . crdeteti ca sa intamplat ceva grav?? Va multumesc
Nu pare să beneficieze de noul cod, pedeapsa sa nedepășind maximul pedepsei din noua lege.
Nu cred că s-a întâmplat nimic grav.Încercați să îi scrieți.
nu pot nici sa ii scriu pentru ca imi spusese ca va fi transferat in judetul nostru pe data de 10 februarie si daca ii scriu sigur nu va primi scrisoarea mea. va multumesc foarte mult pentru raspuns si sper din suflet sa nu fi patit nimic.
Denise05, utilizator