avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Activitate alexandraroxana13

Activitate alexandraroxana13

deci este posibil sa imi ia un copil?eu inca ma rog de el sa inteleaga k nui bn sai despartim si sa inteleaga ca pt ei e cel mai bn sa ramana la mie.sunt obijnuiti numai cu mine
buna seara am o intrebare.voi divorta de sot.avem doi copii mici unu de 4 ani si unu de 2 ani.el vrea sa imi ia un copli.ce sanse sunt sami ia?ce sanse am sai am pe amandoi eu?
eu sunt inca in prenatal.el lucreaza pe cont propiu.adica are tractoare si munceste pamantul si are animale.nu are carte de munca
Răspuns la discuția Despre partaj
acte sunt pt constructie.da am lucrat acum sunt in concediu prenatal.soacra nu a avut bani de constructie
la cheltuiel am contribuit cat mia permis salariul.nu am cumparat geamuri sau de gean.am cumarat altele pt casa
Răspuns la discuția Despre partaj
este construita in locul al altei case de sot de cand mam mutat acolo dar actele sunt pe numele mamei pt ca asa au ramas actele nu ia trecut pe numele lui. dar este facuta de el el a muncit.eu am contribuit dar intretinando si am stat acolo de la inceput pana acum am facut 2 copii.nu am dat bani pt a o construi dar copii nostri nu au nici un drept acolo noi pur si simplu ramanem asa.faptul ca noi am stat acolo de la inceput nu avem nici un drept? atatia ani stand acolo sunt egal cu zero. daca nu aveam pariniti ramaneam pe strada cu copii?
Discuție Despre partaj
duna ziua am o intrebare despe partaj.o sa divortez la notar fara partaj. copii vor ramane la mine.casa este facuta de sot in timpul casnicie dar este pe numele mamei lui.pot sa merg la tribunal pt partaj?,pt copii mei.eu locuiesc la parinti mei la o distanta de 300km fata de casa unde am locuit pana acum. se poate face partaj pt copii?as vrea sa stiu daca are rost sa inaintez un proces. multumesc
va multumesc mult am inteles cum sta problema.va multumesc mult
cand ma refer la obligat ma refer de lege nu ce are el.eu vreau sa stiu legea ce zice nu el
deci ce se intampla la notar nu imi da siguranta ca imi poate aduce copii obligat inapoi?
locuinta nu stiu daca se imparte e facuta de el cat am stat impreuna dar este pe numele mamei lui
divortati la notar.pot sta linistita ca este obligat sa mii aduca inapoi?asta vreau sa stiu.multumesc