avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate PGhe

Activitate PGhe

ciculam cu viteza de apoximativ 100 km la ora la iesirea din oras,dar nu mi-am imaginat ca semnul de restrictie inca este de 50 la ora
Am fost prins de radar cu camera vidio ,mi s-a intocmit proces verbal de amenda si 9 puncte penalizare si ridicarea permisului de conducere.
Va rog sa-mi spuneti daca fac contestatie am vre-un castig de cauza?sau nu.si unde sa fac contestatia.
Cu respet,va multumesc
stimati domni si doamne,

am 76 de ani si sunt diagnosticata cu ciroza hepatica decompensata,potrivit legii asistentei sociale ,v-as intreba daca eu pot sa imi fac un dosar ptr. a primi un ajutor social de handicap? va multumesc,
simate domn(a),
in urma evaluarilor medicale am primit un diagnostic conform: Legea nr. 584/2002 ,accentuat gradul B2,
Va rog sa ma informati daca decizia medicului expert teritorial este legala si cea mai buna(ptr. ca am dubii in privinta hotararii luate de acest medic,ca mia zis :va incadrez la grad accentuat B2 ptr a va mai putea rotunji veniturile).
Rog respectos sa ma informati ,unde ma pot adresa ptr.ca la noi in judet am intampinat foarte multe proble incepand cu medicul de familie ,retele lunare care trebuie sa le iau din ce in ce sunt mai costisitoare si intampin probleme in farmacii,in lege prevede ca am dreptul la un bilet de tratament gratuit intr-o statiune,deja mi sa spus de la Casa de pensii judetiana ca sunt zeci de mii de persoane cu handicap,si nu au bilete,ce pot face ?ca sa beneficiez si eu de o viata normala care este prevazuta in lege?
Va multumesc si astept un raspuns ,
Cu respect,P.G.