avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Activitate ManeaMonica

Activitate ManeaMonica

Cum se calculează concediu de risc maternal în condițiile actuale și dacă este obligatoriu stagiu de cotizare. Mulțumesc
Răspuns la discuția Credit
Intre timp, avand achitat creditul prima casa, am obtinut radierea ipotecii de pe locuinta respectiva precum, ca banca nu mai are niciun drept asupra ei -care a durat cam 2 luni-,apoi am vandut locuinta respectiva, urmand sa achizitionez alta locuinta prin Casa mea. ( mentionez ca prima locuinta nu a avut mai mult de 50mp si ca voi achizitiona locuinta in alt oras)
Discuție Credit
Pot achizitiona prin creditul La Casa Mea daca am avut achizitionat in trecut un apartament prin creditul Prima Casa ?
Discuție Somaj
Buna ziua! As dori sa stiu daca se beneficiaza de somaj si cate luni , in conditiile in care in ultimile 12 luni angajatul a avut o intrerupere de 3 zile , si peste 20 de ani vechime in munca. Multumesc anticipat.
Multumesc pentru raspuns !
Buna ziua! As dori sa stiu daca la vanzarea /cumpararea unui imobil la notar se semneaza doar contractul original si daca restul de cinci duplicate sunt valabile fara semnatura . Multumesc anticipat !