avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1796 soluții astăzi
Forum Activitate ioanarodicaungureanu

Activitate ioanarodicaungureanu

Răspuns la discuția Grad de handicap
AM FOST IN 2016 SI MA RESPINS ,DAR EU MA INCADREZ IN LEGE
BUNA ZIUA ,VA ROG SA-MI SPUNETI DACA MA POT INCADRA IN GRAD DE HANDICAP CU DIAGNOSTICUL :VAO-12 AV CU CORECTIE 1/3 CCP (-12 D ST)),1/3 CCP (-12D DR),GLAUCOM CRONIC CU UNGHI DESCHIS COMPUS MEDICAMENTOS CV INGUSTAT CONCENTRIC CU 15-20 GR,SCOM PARACENTRAL,CATARACTA,MIOPIE FORTE CU LEZIUNI DE COROIDOZA MIOPICA
VA ROG FRUMOS SA IMI OFERITI UN RASPUNS
Mentionez ca am varsta de 47 de ani si sunt pensionata medical gr.2 cu incapacitate de munca pierduta in totalitate .
Discuție
Buna ziua ,va rog sa-mi spuneti daca ma pot incadra in grad de handicap cu diagnosticul :vao-12 av cu corectie 1/3 ccp (-12 d st)),1/3 ccp (-12d dr),glaucom cronic cu unghi deschis compus medicamentos cv ingustat concentric cu 20-30 gr,scom paracentral,cataracta,miopie forte cu leziuni de coroidoza miopica
Va rog frumos sa imi oferiti un raspuns !
Multa sanatate !

- editare majuscule -
deci e normal sa se aplice codul vechi,nu?
multumesc pentru timpul acordat
va multumesc,dorea sa va mai pun o intrebare : am avut accident de masina in anul 2011 august in care fiica mea in varsta de 18 ani si-a pierdut viata din cauza unui alt participant in trafic neatent si bineinteles el este vinovat ,conducea tatal meu bunicul fetei si doream sa va intreb daca e normal ca avand accidentul in 2011 sa ne judecam dupa noul cod penal din 2014?
[ link extern ]
care este numarul de zile medicale in cazul unui accident rutier soldat cu victime omenesti.
va multumesc anticipat si va asigur de inalta mea consideratie