avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Activitate Minodora74

Activitate Minodora74

Discuție Somaj
Buna ziua,
As avea si eu o intrebare,sunt somera din luna Noiembrie 2014,am tot cautat loc de munca si nu am gasit pana la ora actuala,luna trecuta cand am fost sa vizez carnetul de somer mi s-a dat o repartitie ca muncitor necalificat,avand studii superioare,la momentul acela eu am intrebat ca daca nu sunt multumita de conditiile care mi se ofera ,pot refuza?si mi s-a raspuns ca nu va fi nici o problema ,somajul nu va fi intrerupt,am fost la societatea respectiva unde bineinteles ca nu am fost de acord cu conditiile drept pentru care mi s-a pus mentiunea pe repartitie de refuz.Cand am ajuns la somaj cu repartitia mi s-a spus ca pentru refuz mi se v-a intrerupe somajul.As vrea sa stiu daca este corecta decizia de a intrerupe somajul atata vreme cat eu nu sunt de acord cu conditiile care mi se ofera.
Va multumesc!
Contractul de imprumut este facut cu o persoana fizica
o clauza de ingrijire la batranete
Buna ziua,as vrea sa stiu si eu daca se poate face un contract de vanzare-cumparare cu clauza,pe un apartament care este ipotecat de un contract de imprumut,se pot face acte preluand si datoriile apartamentului?