avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate rodik112

Activitate rodik112

Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean roman
daca sotul meu a fost casatorit si a divortat are hotararea civila ca este divortat mai trebuie Adeverinta de cutuma la primaria ?
Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean roman
daca sotul meu a fost casatorit si are hotararea judecatoareasca de divort mai trebuie Adeverinta de cutuma de la primaria?
Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean roman
si nu aveti idee cam ce acte iii trebuie lui?
Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean roman
CE DOCUMENTE TREBUIE SA SA EIE SOTUL MEU DIN ROMANI SA SE CASATOREASCA CU MINE IN MOLDOVA?
Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean roman
cum sa obtin o nouo viza daca mia exspirat can plec in md numi pune deport sau amenda?aici in romania nui nici o posibilitate eu am toate actele pt casatori valabile 3 luni dar am viza exspirata,spuneti-mi va rog daca e vre-o solutie aici in romania
buna ziua sunt din republica moldova si ma aflu in Romania si mia exspirat viza si as vrea sa ma casatoresc cu un cetatean roman am toate actele necesare dar viza mea este exspirata ce trebuie facut sa pot sa ma casatoresc in romania???????????
sunt cetatean roman si din cate stiu nu este in europa rusia vreau sa merg la MOSCOVA
buna ziua sunt cetatean roman si as vrea sa ajung la rusia sa lucrez la negru puteti sa-mi spuneti si mie cum as putea pleca la rusia cat mai simplu si mai ieftin
nam inteles nimica fi mai exsplicit !!eu dupa 90 zile state in romania pot merge la moldova stau o zi si dupa SA MA INTORC INAPOI in romania e posibil asa va rog frumos datimi un raspuns mai clar
cum sa solicit viza ca eu am venit fara viza am pasaport biometric fi mai exsplicit