avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Activitate MarianaPo

Activitate MarianaPo

Răspuns la discuția Cum pot activa contul pe site?
am schimbat adresa de mail pt ca prima nu era cea buna...deci alta solutie nu este?
Răspuns la discuția Cum pot activa contul pe site?
minione a scris:

intra pe mail si activeaza linck-ul trimis de site .


pai asta am zis, ca nu am primit e-mail sa pot activa..
gi-jane2 a scris:

Doamna, dvs nu plecati de acasa cu copilul sau nu dati divort pt ca a fost condamnat pt fals, ci pt ca e violent, bea si nu se poarta asa cum ar trebui cu dvs si cu copilul lui.
Daca cereti un ordin de restrictie si protectie nu il cereti ca a fost condamnat pt fals, ci pt ca va e teama de el ca v-ar face rau.




Imi pare rau ca nu intelegeti ce intreb. Eu nu am intrebat daca ar trebui "sa plec ca e condamnat de fals" ci daca ma ajuta condamnarea lui in luarea unei decizii de catre instanta avand astfel de activitati. Eu nu am divorturi la activ ca sa pot sa gandesc ce se va intampla, doar ca socotesc ca incredintarea unui minor unei persoane cu predilectie dovedita spre infractiuni si, mai mult, agresivitate, ma ajuta pe mine sa iau copilul din astfel de situatie. V-am spus, sunt singurele arme pe care le am. Faptul ca altcineva a dovedit ca ii place sa faca infractiuni si altcineva a facut plangere pt amenintari .
Eu nu vreau sa ma plang, nici nu sunt o victima.
Nu am primit nici un mesaj la adresa..
Cum nu? E bine sa traiasca un copil astfel cu un tata care este condamnat penal? Ce educatie poate sa-i dea? Mai ales ca se comporta ca si cum copilul ar fi un animal de companie pe care ii trimiti de langa tine cand n-ai chef de el, la care urli cand ai chef, il numesti in toate felurile, il sperii de tresare noaptea in somn. E bine sa stea cu el? Sa vad daca face ceva agresiv, nu falsuri? Ce iese din copilul asta?
Copilul este mic si deocamdata il poate face imediat dupa aceea sa rada, il gadila, uita si se joaca. Dar noaptea sare in somn.
Vreau sa stiu daca astfel de om poate fi "judecat" si dupa faptele sale anterioare, daca poate fi un ajutor pt mine, sa demonstrez astfel in instanta ca nu-i bine sa stea zi de zi langa el.
Plangerea este pt amenintari cu moartea, bataia...tipic lui, iar pedeapsa este pt fals.
Multumesc.
Vreau sa va mai intreb ceva: daca el are dosar cu pedeapsa suspendata si plangere la politie foarte veche, ma ajuta pe mine la ceva? Macar sa scap usor de el, am vreun castig de cauza? Stiu ca e puerila intrebarea...dar..?
Amenintarile si teroarea sunt greu de dovedit mai ales cand nimeni nu se baga. Am incercat eu sa vorbesc cu martorii, dar nu se baga.
I-am spus ca iau copilul, ca nu pot sa-l las mai stea langa el in halul asta, a spus ca ma va urmari si in gaura de sarpe. Copilul este nervos, desi e mic, tresare in somn. Imi este ca va spune ca plecand ii fac rau minorului ca nu-l tin la domiciliu pe care-l cunoaste, ca nu am bani suficienti sa-l cresc si va castiga custodia. Are "prieteni".
Nu stiu cum protejeaza legea mamele si copiii in situatia asta.
Nu mai pot suporta agresiunile verbale si injuraturile sotului, a inceput sa-l sperie si pe copil cu urletele lui, il injura ii vb foarte urat. Pe mine ma ameninta ca ma calca in picioare, ca imi ia copilul si pleaca. Am avut si martori dar ei nu se baga in asa ceva.
Are si dosar penal cu pedeapsa dar suspendata, are si plangere pt agresiune verbala de la o persoana in afara familiei. L-a amenintat.
Vreau sa plec, chiar daca nu ma descurc cu banii acum, dar nu mai suport agresiunile astea. Tot timpul ma agreseaza si ma jigneste si toate le face, spune el, "din vina mea". El se comporta asa "din vina mea.Bea destul de des si a doua zi nu poti sta in fata lui. Are cateodata o fata de om nebun, posedat. Nu stiu ce sa fac. Va rog dati-mi un sfat.