avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1039 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan_bucuresti1970

Activitate bogdan_bucuresti1970

Va multumesc ptr raspunsul punctual dar, pe portalul justitie pot exista intarzieri? Ma pot baza pe informatiile de acolo?
Medierea a avut loc, chemat de fosta sotie, si nu am ajuns la nici un numitor comun. Problema este ca nu stiu cat sa mai astept pana primesc "invitatia" la Tribunal si vreau sa o actionez eu. Cat trebuie sa mai astept? Trimite la aceeasi adresa unde am primit instiintarea ptr mediere(ptr. ca a trimis-o la parintii mei) sau o poate trimite la adresa de domiciliu unde eu nu stau( bineinteles cu intentia de a nu intra in posesia ei) si sa se judece in lipsa mea :) ?Cum pot verifica daca a inceput procesul sau nu? Pe portalul justitie nu a aparut nimic.

Va multumesc!
Daca a avut loc astazi medierea (2 aprilie) exista vreun termen legal pana la actionarea in instanta ? As avea nevoie de un raspuns deoarece vreau sa o actionez eu. As putea risca sa existe doua procese pe aceeasi cauza?....cat timp trebuie sa mai astept ptr ca (asa numitul) RECLAMANT are interes sa taraganeze demersul.
Va multumesc!
in contract s-a scris ca s-a platit suma de.............lei, deci nu este un act de donatie din cate stiu eu, ci este un bun cumparat cu contract de vanzare in timpul casatoriei, martor fiin notarul care a certificat acest document ca fiind autentic si ca asa numita(fosta sotie)...a luat la cunostinta ca, citez: ''STIU CA BUNUL CE CUMPAR DEVINE BUN COMUN IN DEVALMASIE CU SOTUL MEU CONFORM ART. 30 DIN CODUL FAMILIEI"...deci?....sunt sau nu sunt proprietar?
cand ai de-a face cu o femeie cu bun simt ii raspunzi cu bun simt, cand nu......documentele vb. de la sine......ambitiile costa timp si bani. Cand esti impins de la spate si vrea lege, ii dam lege.
Eu si fosta sotie nu am platit in fapt nimic pentru acest apartament...deci cum se procedeaza?
Daca nu am hartiile doveditoare ale veniturilor din acea perioada se poate sa nu primesc nimic? Va multumesc!
dupa casatorie sotia mea a dobandit un apartament de la iubitul mamei ei prin contract de vanzare-cumparare cu UZUFRUCT. Acum am divortat la notar si urmeaza un proces de partaj pe care l-a initiat ea. Exista vreo sansa sa pierd acea parte care mi se cuvine din apartament???...imi doresc un raspuns strict juridic. Va multumesc?