avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate olesea_bisu

Activitate olesea_bisu

Multumesc pentru raspuns
Buna ziua, am urmatoarea problema: Sunt in concediu crestere copil, ar trebui sa reincep munca din 1 septembrie (ca sa pot beneficia si de stimuletul de crestere). Am gasit o alta oferta de job si vreau sa semnez contractul de munca cu data de 24 august. Cum procedez in acest caz, imi dau demisia cu 24 august sa poata fi operata schimbarea in Revisal si cu 25 semnez noul contract de munca sau se pot face toata in data de 25 august? Precizez ca 25 august e luni si din cate stiu eu, in Revisal se opereaza cu o zi inaintea intrarii in vigoare a noului contract.
Buna ziua, am urmatoarea problema: vrem sa ne montam centrala proprie in apartament. Blocul nostru are repartitoare de caldura dar noi nu avem contracte individuale in acest sens cu firma care repartizeaza costurile. Administratora blocului ne-a spus ca pentru debransare e nevoie de: contract de furnizare gaze si cererea noastra pentru compania care repartizeaza costurile de caldura. Dilemea mea este daca trebuie sau nu depuse acte si proiect de debransare la Radet, sa nu ne trezim cu vre-o amenda pentru debransare ilegala.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.