avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Activitate daniela83elena

Activitate daniela83elena

Răspuns la discuția fals in acte
Aceste acte modificate au fost si folosite de angajator atat la primarie pentru a incerca recuperarea prejudiciului , cat si la comisia de disciplinna unde s-a cerut desfacerea disciplinara a contractului de munca . Ambele actiuni au esuat datorita altor motive si abia acum am descoperit falsul din actele mai sus mentionate . O sa imi iau avocat si urmeaza sa demaram actiunile necesare
Discuție fals in acte
un act de control de fond odata incheiat si semnat de mine , martori , pers. care l-a intocmit , aprobat deseful unitatii unde lucrez ,mi-a fost comunicat - poate fi modificat ulterior?????( corectarea unor cifre, cuvinte adaugate, stersaturi ). Copiile mele primite la data incheierii constituie probe in acest sens ????
Daca sunt in proces cu angajatorul pot sa ii cer acestuia suspendarea contractului de munca pe durata procesului , cauza procesului este -litigiu . Momentan sunt in concediul legal dar curand trebuie sa ma intorc la servici , unde relatiile cu superiorii s-au deteriorat din cauza acestui litigiu
In luna iulie urmeaza sa intru in concediu pt cresterea copilului. As dori sa stiu daca la calculul indemnizatiei se iau in considerare si drepturile salariale obtinute prin hotarare judecatoreasca pe care le-am incasat in ultimul an . Mentionez ca lucrez in invatamant . Va multumesc1