avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate gabriela76

Activitate gabriela76

Răspuns la discuția Custodie comuna
Ce as putea face in cazul acesta ,ptr a obtine custodie unica fara a fi nevoie de semnatura lui?
Discuție Custodie comuna
Buna ziua,sunt in divort si am doi copiii,luna trecuta tatal copiilor a fost arestat ptr un accident,la prima infatisare neputandu-se prezenta,m-am prezentat doar eu si nu am mentionat unde este sotul si de ce nu s-a putut prezenta ,nu am vrut sa-i produc o durere si mai mare,pe deasupra am schimbat declaratia motivand divortul din vina comuna ptr a nui afecta celalt dosar ptr care este judecat,intrebarea est daca eu nu voi spune incontinuare unde este ,iar divortul terminandu-se din culpa comuna,custodia copiilor fiind tot comuna dupa noua lege,dar stabiliti la mine,voi putea pleca in alta tara cu copiii fara a avea nevoie de semnatura lui?va multumesc
Buna ziua,am si eu o intrebare la care as dori sa ma ajutati cu un raspuns concret,sunt in divort cu sotul meu si avem impreuna un apartament care este totodata si ipotecat de CEC deoarece o parte din bani i-am imprumutat de la CEC,acum el este arestat preventiv ptr un accident de masina care s-a soldat cu doi raniti,si care cer despagubiri.Intrebarea mea este casa de asigurari poate urmarii bunurile comune ,putem pierde apartamentul daca este ipotecat si este si in divort cu mine?precizez inca nu am facut partaj .va multumesc .