avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate Bogdan62

Activitate Bogdan62

Răspuns la discuția reparatii electronice
Ce termen( timp) de garanție? Minim, și maxim..
Răspuns la discuția reparatii electronice
Ce timp de garanție, la reparațiile aparatelor care nu mai sunt în garantie. M-am referit strict la reparatiile aparatelor fără garantie!
Buna ziua,ce lege reglementeaza reparatiile electronice,cum ar fi aparate de sudura,si care este durata de garantie a reparatiei,precizez ca nu se repara decat un bloc din tot aparatul.(ex. reparatie bloc alimentare auxiliar)
Răspuns la discuția PFA,ce contributii va plati?
Multumesc!
Ce taxe si contributii,va avea de achitat,dupa noul cod fiscal,PFA-ul?
urmeaza sa-mi expire permisul auto,in luna august;vreau sa-l preschimb zilele acestea ,este obligatorie vizita medicala?
se mai platesc taxe/contributii, de sanatate pe toate formele de venit? am o activitate de PFA,cu un profil ,si un contract de inchiriere bun imobuil,am primit instiintare de plata de la ANAF,pentru fiecare activitate separat!
Discuție Cont email ANAF
Un PFA,care are deja cont in spatiul privat ANAF, va mai trebui să facă și alte demersuri?
Răspuns la discuția PFA si stabilire tarife
multumesc,in ce act normativ gasec reglementarile necesare?
Sunt un PFA,care desfasoara activitatea de REPARATIE APARATE SUDURA(3312),la sediul clientului. Trebuie sa folosesc tarife,sau pot desfasura activitatea la intelegere cu clientul,prin negociere directa,eliberand-ui,oricum factura cu chitanta.
Referitor la garantia reparatiei ce acte normative sau legi,reglementeaza activitatea de reparatii?