Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA si stabilire tarife
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA si stabilire tarife

Sunt un PFA,care desfasoara activitatea de REPARATIE APARATE SUDURA(3312),la sediul clientului. Trebuie sa folosesc tarife,sau pot desfasura activitatea la intelegere cu clientul,prin negociere directa,eliberand-ui,oricum factura cu chitanta.
Referitor la garantia reparatiei ce acte normative sau legi,reglementeaza activitatea de reparatii?
Da, trebuie sa aveti un tarif orar in care sa faceti reparatia.
multumesc,in ce act normativ gasec reglementarile necesare?
Bogdan62, utilizator
Intocmiti un contract in care treceti contravaloarea negociata a serviciilor iar la sfarsit intocmiti factura si eliberati chitanta la incasarea banilor.