avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate cipri3

Activitate cipri3

Răspuns la discuția Cont Facebook dezactivat
am patit si eu la fel exact...mai scurt ...la google apasa setari ,acolo apasa ”restabiliti browser” si de acolo gata merge cont acelasi facebook
Răspuns la discuția Debransare calorifere
nu am datorii...sunt multe debransari in acest bloc,exemplu cum eu stau in etaj 2 iar etajul 1 si 3 sunt centrale ...dar sunt multe centrale in acest bloc pentru ca de afara vad ...pentru ca eu nu aud si mi se pare dna administratoare face discriminare
Răspuns la discuția Debransare calorifere
am vorbit cu administrator ca vreau debransare la calorifere ,am spus ca vreau sa pun centrala individual....ieri am fost din nou la DALKIA ...tot nu vrea aprobare debransare apoi am facut plangere la OPC ,am luat bon si astept raspunsul prin scrisoare, asa a spus pana 30 zile
pima data am vb cu administrator despre debransare calorifere,mi-a spus nu raspunde el si mi-a spus sa fac cerere la termoficare DALKIA,am facut cerere pe 5 mai, am dat si am luat bon,dupa 2 saptamana am primit scrisoare de la DALKIA ...”DALKIA TERMO IASI S.A. se afla in imposibilitatea de a solutiona favorabil solicitarea dvs.” si cum fac? :sorry:
Răspuns la discuția Teava de gaz
contor de gaz este individual
Discuție Teava de gaz
voiam sa pun centrala in apartament pentru 2 camere adica centrala sa fie in balcon dar problema e ca ...contor de gaz este la scara langa usa de acces si de ce este teava de 3/8 la mine si la vecin este teava de 1/2?...trebuie sa stiu daca ma pacaleste firma sau instalator autorizat imi spune inlocuire de teava 1/2 de fapt teava 3/8 in bucatarie, se pune teu si teava tot 3/8 spre in balcon pentru centrala. :in centrala pentru gaz este presiune de 2.8 iar teava 3/8 :presiune de testare este 37.5 bar ,presiune de lucru teava e 25 bar....