avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate crismarinescu

Activitate crismarinescu

Dar cu aprobarea ordonatorului de credit, cred ca s-ar putea!
Societate cu capital inetgral de stat, angajat intr-un proiect de inchidere definitiva si irevocabila a unor unitatii miniere neproductive, mentionez ca singura sursa de finantare a societatii a constituit-o ajutorul de stat, alocat conform unei Decizii a Consiliului Europei. BVC-ul societatii a fost intocmit cf. O 26/2013, avizat de M.Economiei.MFP, si M.Energiei ,aprobat prin HG-uri. Ajutorul de stat pentru platile compensatorii a fost considerat de societate ca fiind venit din alte surse, deoarece Angajatii societatii au beneficiat de plata compensatorie acordata de stat la momentul disponibilizarii si doar impozitati. ANAF-ul considera ca aceste ajutoare de stat sunt venituri de natura salariala si ar fi trebuit ca unitatea sa retina contributiile aferente acestora . Concedierea colectiva nu a fost realizata din initiativa societatii ci a respectat obiectivele asumate in Planul de inchidere
da. pe perioada determinata , la sfarsitul lunii se finalizeaza contractul
Companie cu capital integral de stat doreste achizitionarea unor servicii juridice? Mentionez urmatoarele societatea :
- are in organigrama jurist
- nu a previzionat in BVC suma necesara
- in aceasta perioada societatea nu are venituri
- exista o lege care reglementeaza cum se poate folosi disponibilul bancar ?
Răspuns la discuția executare silita
Multumesc!
Am fost executa silit pentru ca am girat o persoana ,acum se apropie finalul si nu stiu ce trebuie sa fac pentru a afla cat mai am exact de plata. Executoarea nu raspunde la telefon ,angajatii spun ca nu pot da informatii despre acest dosar.