Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am fost executa silit pentru ca am girat o persoana ,acum se apropie finalul si nu stiu ce trebuie sa fac pentru a afla cat mai am exact de plata. Executoarea nu raspunde la telefon ,angajatii spun ca nu pot da informatii despre acest dosar.
Cerere scrisa catre executor. Sunt obligati sa va raspunda in termen de 5 zile. Art. 53 din Legea 188 / 2000
(3) La cerere, in termen de cel mult 5 zile, executorul va elibera copii de pe actele intocmite in indeplinirea atributiilor sale oricarei persoane care justifica un interes.

Dvs., in calitate de debitoare justificati un interes.
Company Advising, utilizator
Multumesc!