avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate Marky23

Activitate Marky23

Discuție Alte venituri
as dori sa stiu daca eu nu am niciun fel de venit, ce se intelege la rubrica alte venituri din formularul pentru ajutorul social pentru lemne? 1.Daca eu iau un ajutor de handicap dupa urma unui accident de munca pe care l-am avut in afara se trece la alte venituri? Si de ce? 2.Daca cineva din strainatate imi baga bani pe cardul meu in Romania se trece la venituri? Si de ce?
Discuție Nelamurire
Ma numesc Petcu Marian si am o intrebare pentru dumneavoastra.Eu locuiesc in sat Dulcesti ,com.23 August,jud.Constanta si mai am o sora si 2 frati care locuiesc in Calarasi.Sora mea are apartamentul ei.iar ceilalti doi frati locuiesc in apartamentul nostru al familiei care are 4 camere,doua bai si o bucatarie.Mama sa recasatorit dupa moartea tatalui nostru si traieste cu noul ei sot in apartamentul ei.Eu vreau sa ma reintorc in Calarasi si sa locuiesc in apartamentul nostru.Mama imi spune ca nu mai am dreptul acolo si nu ma pot muta acolo fiindca nu avem cum sa locuim in acel apartament 3 familii.As dori sa stiu daca eu imi vreau partea mea din acel apartament ce trebuie sa fac sa-mi primesc partea ce mi se cuvine?