avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1998 soluții astăzi
Forum Activitate dark_angell66

Activitate dark_angell66

va multumesc pentru raspunsul dat de dvs dar problema noastra ce-a mai mare a salariatului este lipsa banilor pentru un avocat pentru ca daca un salariat nu si-a primit drepturile salariale de 3 luni va da-ti seama ca este greu sa ai bani sa platesti un avocat iar daca statul roman ar face cv pentru noi salariati ar fi ca sa afiseze undeva exact ce documentatie trebuie pentru a putea da in judecata firma cu care esti in litigiu nu sa te trimit-a la un avocat tinand cont ca lucram pe 650 ron si nici aceia la timp
daca oricine dupa acest forum stie ori ce solutie ajutatoare pentru rezolvarea acestei dileme lipsa banilor a-l rog sa ne ajute si pe noi
caut un avocat sa ma ajute cu rezolvarea unui litigiu de munca
santem 10 persoane care nu si-au mai primit salariile de trei luni cand cerem sa ni se aduca salariile ni se spune sa ne dam demisia daca printre dumneavostra este cineva care doreste sa ne ajute cu acest litigiu va rog mult sa lasati un msg pe forum
nu putem plati un avocat nu ne permitem apelati doar daca doriti sa ne ajutati si sa fiti platit dupa castigara procesului santem dispusi sa incheiem o procura notariala pentru procent din suma totala castigata va multumes anticipat
te rog mult de tot spune-mi pas cu pas ce acte ai depus pentru litigiu eu am fost astazi la judecatorie pentru un litigiu de munca salarial si doamnele de la cabinetul judecatorului de servici mi-au dat cu flit mi-au spus sa consult un avocat daca vreau sa aflu ce documente a=mi trebuiesc ptr litigiu pentru ca ele nu sant birou de informatii ganditi-va logic daca eu nu am mai fost platit de 3 luni si san-t si intretinator de familie cu ce sa platesc un avocat
te rog mult ajuta-ma sant disperat
draga avocat net te rugam ajuta-ne si pe noi. santem 12 persoane care am lucrat si cateva din noi inca mai lucreza la o firma de paza problema noastra este dreptrurile salariala nu ne-am mai primit salariile de 3 luni iar cand ne cerem salariile ni se spune ca daca nu ne convine sa ne dam demisia uni dintre colegii mei si-au dat demisia ia dupa cateva zile au primit o scrisoare in care li se spunea sa se prezinte la sediul firmei 4 dintre ei sau prezentat si li sa spus sa semneze demisia ca a-si vor primi salarile ceea ce nu sa intamplat nici dupa douo luni de la demisie iar cei care nu sau prezentat li sa spus ca nu a-i mai pot da in judecata ptr ca nu sau prezentat la sediul firmei problema ca pana la sediul firmei sant 200 de km si multi dintre ei nu au av baqnii necesari tansportului am facut sesizare la itm ia de acolo ni sa spus ca ei nu se ocupa cu salariile sa-i dam in judecata va rog mult spunetine ce putem sa facem daca cei care au demisionat mai au dreptul si daca se poate faa prea multi bani va multumim anticipat