avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1729 soluții astăzi
Forum Activitate orica

Activitate orica

de fapt pierzi punctul de pensie
multumesc, azi am fost sa depun cererea dar erau foarte suparate directoarea si contabila: pe mine, cine trebiua sa informeye pe cine in acest caz, eu nu? si daca acum am aflat nu trebuiau sa se supere, problema e ca nu ne citim drepturile.
Cum pot fii platita in concediu medical, daca pe 11 mai expira concediul de ingrijire a copilului, motivul fiind ca nu as vrea sa trimit la plimbare suplinitoare care e pe postul meu chira cu o luna inainte de incheire a anului scolar?
deci sa ma refer la contractul din 2005, asta ati vrut sa spuneti?
multumesc din suflet , din nou, din nou, doar ca nu am inteles sfsrsitul frazei
:">:">
in contractul colectiv da muca din 2007 specifica la art. 51 ca mama primeste un salar brut, e tryiu sa fac acu cererea dup[ un an si 10 luni sa-mi primesc dreptul?
nu pote nimeni sa-mi raspunda?

Am o mare nedumerire, sa ma ajute cineva> eu amnascut la 11 mai 2005, si
1- acum am aflat de prevederile contractului colectiv de munca din 2005, ca as avea dr la 2 salariide baya sau dua contractu nou 2007-2011 la unul, daca fac cererea acum mai am dreptul sa primesc banii? mai ales ca inca nu a intrat in vioare contractul din 2007, sau nu s-a dat angajatilor si mi se pare ca acela 2005-2006 trebuie sa mai fie in vigoare, pot daca nu sa apeez la instanta?
2-pot sa-mi iau na pe 15 iunie concediu medical s[ nu incurc sulinitoarea care preda in locul meu englez[? sa ma duc sa -mi copleteze cartea de munca ca agajat mai inti?
:(