avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Anonymous94

Activitate Anonymous94

Răspuns la discuția Fals in acte si semnatura
Am incercat sa stau de vorba cu ea si o tine una si buna sa ii dau ei plicul care l-am primit de la AVON ,ma pot duce direct la politie ? II pot cere bani si sa ii spun sa ma retraga din AVON ?
Răspuns la discuția Fals in acte si semnatura
Am sunat la AVON si mi sa spus cine a ridicat-o mi-a dat numele acelei persoane si adresa . Acum ce pot face mai departe asta ma intereseaza .
Buna ziua ,am si eu o problema ..mai pe scurt am fost inscris la AVON de o doamna de la mine din oras fara stirea mea ,nu am stiut pana azi pana cand am primit un plic acasa ca am de plata o suma frumoasa de bani pentru nu stiu ce comanda ... as vrea sa stiu ce pot rezolva am aflat cine de doamna care a facut comanda si de unde a ridicat-o .

PS : Imi cer scuze daca n-am postat unde trebuie .
Dar daca acesta arunca cartela de telefon si isi schimba numarul se mai ia in considerare mesajele/apelurile ? Adica ,cum pot dovedi ca a fost el ala cu care am vorbit ?
poate fi gasit sau localizat dar nu pot face nimic cu imei pentru ca telefonul nu a fost furat si cei de la politie nu o sa-mi ceara chestia asta .. si cutie si factura la telefon nu am .
Deci pana la urma daca fac o plangere rezolv ceva sau pierd timpul de pomana ?
am vrut sa trimit cu ramburs colet pentru colet dar era distanta prea mare e o dinstanta de peste 400km intre noi si daia am trimis prin posta ca a fost mai ieftin .. la posta mi-a cerut 10 lei si la curier cerea peste 100 lei .
am vorbit cu el prin mesaje si a recunoscut ca ma inselat si la telefon dar dupa ce a facut asta nu a mai dat de el . si da ii stiu numele ..dar am mai intrebat si pe altcineva si a zis ca cheltuii bani de pomana pentru ca nu pot face prea multe ca l-am trimis singur de buna voie ca pe un cadou .
Salut ,acum 5 zile am trimis prin posta romana un iphone 4 si trebuia sa primesc un samsung galaxy s3 dar nu am primit nimic ..mai pe scurt eu am trimis coletul dar cel de la celalalt capat nu la trimis . Ce pot face in privinta asta ? Am doar chitanta de la posta conversatii messenger si telefonice .. si tin sa specific ca coletele nu au fost trimise cu ramburs ..l-am trimis de buna voie .