avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Activitate g4c

Activitate g4c

Va multumesc pentru raspuns.vreau sa va mai intreb:daca s-ar hotara executarea silita privind creanta ,de unde s-ar plati aceasta creanta? Din bunurile si veniturile mele sau cele mostenite de la tata.
Daca s-ar hotara executarea silita privind creanta ,de unde s-ar plati aceasta creanta? Din bunurile si veniturile mele sau cele mostenite de la tata.
pe bunuri si venituri personale sau bunurile mostenite?
Multumesc,problema mare care o mai am este ca mi-a ingradit dreptul de a intra pe proprietate prin schimbarea cheii de la poarta si mi-a pus lacate peste toate cladirile(magazii,garaj masina ,inclusiv sediul firmei).A chemat politia care mi-a spus sa nu intru pe proprietate fara acceptul ei,aceasta avand adresa de domiciliu acolo.
buna seara , tatal meu a facut contract de vanzare copiilor (nepoti) mei pe casa si terenul dobandit prin sentinta judecatoreasca cu fratele sau de la parinti. Tatal a avut o relatie de concubinaj de 18 ani . Concubina cere pentru anii petrecuti cu tatal despagubiri (creante) pentru investitiile facute in acesti ani.Mentionez ca acesta avea venituri substantiale. Contractul de vanzare avea ca si clauza abitatie viagera ,si a fost incheiat in luna octombrie 2011. Cum poate instanta hotara cu privire la pretentia concubinei ? Concubina cere o suma exagerata ,ce se intampla daca nu o putem despagubi cu suma solicitata sau stabilita de instanta.Bunurile defunctului sunt dobandite cu facturi pe PFA,concubina ma poate obliga sa le vand?