avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters323556

Activitate ContSters323556

multumesc pt raspuns ,nu stiam ca se poate primi indemnizatie de insotitor pe numele persoanei cu handicap.pt aceasta tot la primarie se fac actele?
da ,insotitorul are domiciliul in corabia jud olt iar tatal obarsia jud olt
cei de la primarie nu au aceeasi parere pentru ca mi au respins dosarul spunandu mi ca nu poate beneficia de insemnizatie pentru ca nu are acelasi domiciliu,sa i fac mutatie la acelasi domiciliu si mai vorbim.
:(
buna seara.tatal meu beneficiaza de pensie handicap cu insotitor.intrebarea mea este daca poate sa beneficieze de indemnizatia de insotitor o persoana care nu are acelasi domiciliu ca tatal meu .











Răspuns la discuția Concediu medical dupa ccc si cfp
da am toata luna iunie concediu medical si cred ca va mai fi si cateva zile din luna iulie .datorita dumneavoastra astazi mi sa facut plata corecta.va multumesc din suflet,dar daca vor mai fi si acele cateva zile desi eu sper sa nu mai fie nevoie,se vor plati?
Răspuns la discuția Concediu medical dupa ccc si cfp
multumesc mult ,voi merge maine la firma.
Răspuns la discuția Concediu medical dupa ccc si cfp
astazi am primit indemnizatia pt cele 5 zile de medical,adica 20 ron.sunt si alte metode de calcularea indemnizatiei?indemnizatia pt ccc a fost de 830 ron.
Răspuns la discuția Concediu medical dupa ccc si cfp
multumesc.
Răspuns la discuția Concediu medical dupa ccc si cfp
multumesc pt raspuns.inca o intrebare ,cine trebui sa mi vireze banii,angajatorul? pt ca cei de la firma mi au zis ca nu mi se plateste medicalul pt ca nu am cel putin o luna lucrata.
Am si eu o nelamurire. Din data de 25 02 2012 pana in data de 25 02 2014 am fost in ccc. Din 26 02 pana pe 25 05 2014 am fost in cfp iar din 26 05 pana in prezent sunt in concediu medical. Intrebarea mea: se plateste acest medical?