avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate crisss2011

Activitate crisss2011

vom pune centrala.acum umblam pentru aprobari.alta solutie nu este , blocul s-ar putea sa nu primeasca deloc caldura iarna aceasta.
va multumesc pentru sfaturi
Intradevar blocul este debransat de afara , caldura nu este inchisa doar din beciul blocului si nu este apa in instalatie.
Vom merge luni la asociatie sa vedem ce putem face.Nu cunosc legislatia in ceea ce priveste modul in care firma de termoficare debranseaza un bloc de la caldura la inceputul iernii. Intrebarea mea este daca ei nu trebuie sa comunice inainte , sa lase o informare la scara blocului ca ei se hotarasc ca anul asta blocul nu mai beneficiaza de caldura ca sa am timp sa ma debransez de la ei si sa imi pun centrala.
Buna ziua

Astazi am aflat, in luna octombrie ,ca blocul nostru a fost debransat de la caldura din cauza unui restantier.Blocul are apa calda iar pe parcursul verii nu am primit nici o informare de la termica ca blocul nu va avea caldura iarna aceasta. In bloc sunt si apartamente cu centrala dau au ramas si cateva apartamente la incalzirea orasului.
Ce se poate face ca sa fie debransat doar cel cu datorii.Va rog sa imi spuneti ce se poate face, deoarece acuma nici nu te mai lasa sa pui centrala.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Probleme burlan
da, am fost si am intrebat si la asociatie si mi-au spus ca nu e doar obligatia mea sa rezolv problema.ulterior daca gasim pe cineva sa repare burlanul toate persoanele de pe tronson au obligatia sa contribuie la factura.
Răspuns la discuția Probleme burlan
daca s-au mai confruntat cu aceasta problema si alti proprietari va rog sa ma ajutati cu sugestii
Răspuns la discuția Probleme burlan
la mine nu exista probleme , doar ca vecina de la parter deoarece i s-a prelins apa in apartament , mi-a dat de inteles ca eu trebuie sa rezolv problema.Am sa merg sa intreb si la asociatia de proprietari.Multumesc pentru raspauns
Discuție Probleme burlan
Buna ziua
Am cumparat acum o luna un apartament la etajul 4. Acesta are sarpanta deasupra facuta acum multi ani , nu stiu daca este facuta cu autorizatie nici proprietarul anterior nu stie exact. Problema este ca burlanul atasat nu face fata volumului de apa cand ploua mai puternic si se prelinge apa pe perete.Vecina de la parter are facut un balcon extins in fata, si la o ploaie mai puternica i s-a prelins apa si pe perete in casa.
Intrebarea mea este daca eu locuind la etajul 4 am obligatia sa rezolv aceasta problema , in conditiile in care nu am facut eu sarpanta si aceasta situatie exista de mai multi ani.Doar ca eu venind recent in bloc asa s-a dat de inteles ca trebuie sa rezolv problema.Se poate face acest lucru pri asociatia de proprietari?
Mentionez ca tot eu am platit si un alpinist utilitar sa curete jghebul de frunze in ideea ca poate se rezolva problema.