avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Activitate Ela24

Activitate Ela24

In aceeasi situatie ma aflu si eu. Vreau sa recuperez taxa platita de tatal meu in 2013. Din pacate a decedat anul trecut in Iunie si probabil voi primi acelasi raspuns de la anaf. Oare exista si o alta varianta prin care sa demonstram ca avem tot dreptul sa ni se restituie aceste taxe?
Buna ziua,
Intamplarea a fost astazi, este vorba despre sotul meu care distribuie piese auto. Era oprit pe avarii pt a livra marfa unui client ce avea locatia pe o strada cu 'Oprirea interzisa'. In timp ce scotea marfa din masina un anume domn cu o remorca atasata I-a agatat portiera. Nu s.a putut intelege cu el pt a face o amiabila astfel incat respectivul a vrut sa mearga la politie si s.au inteles sa se intalneasca dupa terminarea serviciului. Sotul meu a primit telefon de la acel domn cum ca el se duce la politie acum in conditiile in care sotul nu poate pleca de la serviciu pt a declara accidentul decat dupa terminarea programului.
Care sunt urmarile, ce trebuie sa faca si cine va fi declarat vinovat in toata povestea asta ?
Va multumesc, E.