avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1526 soluții astăzi
Forum Activitate 87654321

Activitate 87654321

Buna ziua, am o intrebare referitoare la cum se calculeaza pensia alimentara pentru un copil minor in cazul unui divort, am inteles ca este un procent din salariu, intrebarea este din salariu se scad eventualele rate pentru creditele acumulate inainte de divort sau nu conteaza si ce datorii are tatal copilului de platit?
Buna ziua. Am o intrebare referitoare la un proces, pe care l-am pierdut din cele cinci solicitari, pentru 3 solicitari actiunea a fost respinsa, ramanand doar 2 in picioare, deci a fost admisa actiunea lui in parte, sunt obligat sa fac cele 2 actiuni admise si sa platesc parte din cheltuieli de judecata in suma de 1500lei.
Intrebarea este din momentul in care primesc comunicarea acasa, dupa ce trec cele 15 zile in care se poate face recurs, in cat timp trebuie sa execut lucrarile pentru cele doua actiuni admise si care ar fi posibilitatea ca suma de bani hotarata de instanta spre a fi platita, sa fie facuta in 3-6 luni, sau trebuie facuta vreo cerere in sensul asta in perioada celor 15 zile de recurs?

Multumesc anticipat.