avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1839 soluții astăzi
Forum Activitate mariusmts

Activitate mariusmts

Buna ziua,
Am depus o cerere cu valoare redusa la judecatorie si am facut plata acesteia in contul trezoreriei pe care l-am gasit pe site-ul anaf. Am atasat acel op la dosarul respectiv, doar ca dupa vreo cateva zile mi s-au intors banii inapoi. Ce fac in acest punct? astept raspuns de la judecatorie sau mai platesc inca o data? Unde se plateste daca nu prin op, ca nu gasesc pe nicaieri informatia asta?

Multumesc anticipat.
Multumim.
Pe langa banii pe care ni i-a cerut in avans pt munca pe care urma sa o depuna , ne-a mai cerut si banii de taxe spunand ca se va ocupa ea de plata acestora, fapt care nu s-a intamplat. Evident ca noi am gresit, dar nici nu ne puteam astepta la asa ceva din partea ei.
Ea ne-a emis facturile fiind consilier juridic autorizat.
Am inceput o colaborare cu o cunostinta, consilier juridic de meserie, care contra unei sume de bani trebuia sa se ocupe de recuperarea unor creante ale societatii. Nu am semnat nici un contract, mergand pe stupida incredere. Dupa mai bine de 4 luni de asteptare si dupa niste cercetari facute, am ajuns la concluzia ca doamna nu a fatait decat niste acte prin fata noastra ca sa ne i-a banii. Si atat. Acum evident ca nu mai recunoastem nimic, desi pt o parte din bani ne-a emis facturi+chitante. Cum putem recupera banii ?
Buna ziua,
Doresc sa stiu care sunt pasii de urmat in cazul in care am primit un BO care a fost refuzat de catre banca pentru ca firma care la emis are contul inchis?
Cum pot recupera banii?
Multumesc.