avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1808 soluții astăzi
Forum Activitate adrycary

Activitate adrycary

Răspuns la discuția Continuitate CCC
Va multumesc tare mult,asta ar fi problema mea fetita implineste 2ani,in 12decembrie,bebe se naste la sfarsitul lui octombrie-noiembrie 15 asta ar fii termenul,cum e cu ultima luna atunci al tatalui el mai trebuie sa isi ia concediu ultima luna daca eu voi fii in luna in care se naste bebe??multumesc frumos
Buna ziua,sunt in concediu cc pana la varsta de 2ani,am avut contract determinat care a expirat dupa ce am intrat in prenatal si am fost preluata de casa de asig,problema este daca tatl trebuie sa isi ia ultima luna din cei doi ani atunci eu ce fac deoarece firma s-a inchis pe deasupra voi naste bebe 2in octmbrie sau noiembrie,mai pot beneficia de cc2?sau de indemnizatie?tatal trebe sa isi mai ia aceea ultima luna>?multumesc tare mult,o zi buna
Răspuns la discuția Continuitate CCC
multumesc frumos
Am o dilema,va rog mult sa ma sfatuiti,am o fetita de 8luni am iesit in concediu de crestere a copilului fiind preluata de casa de asigurari incepand cu concediu prenatal daca as ramane insarcinata acum as mai putea beneficia de indemnizatie pt al doilea copil?locul de munca dupa ce mi-a expirat contractu perioada determinata si am fost preluata de casa de asigurari,s-a desfiintat la cateva luni dupa.Nu am loc de munca la care sa revin,multumesc anticipat