avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate alexandraciobotar

Activitate alexandraciobotar

Discuție alocatii
Buna ziua!am o intrebare...sunt in italia...in noiembrie am fost in romania si am depus actele pt alocatia fiicei mele care in martie a facut deja 1 an.am ales sa fac cerere pt alocatie acolo pt ca eu nu lucram aici si nici sotul nu lucra cu contract.acum i-au facut sotului contract si am putea lua aici.dar eu din noiembrie nu am primit nimic din romania.nu stiu daca mi-au acceptat,daca voi primii bani sau nu,sau daca pot sa depun actele in italia.nu as vrea sa am probleme daca imi vor da din ambele parti.multumesc
Răspuns la discuția Certificat de nastere si pasaport
ok.va multumesc
Răspuns la discuția Certificat de nastere si pasaport
un notar mi le face pe loc sau trebuie sa astept?
voiam sa le fac la consulat dar au zis ca nu am nevoie...acum sunt nevoita sa le fac la un notar

[Timp de 30 de minute dupa ce ati publicat un mesaj aveti posibilitatea sa il completati / corectati apasand pe butonul Editeaza. Multumesc]
Răspuns la discuția Certificat de nastere si pasaport
oare cat ma costa toate procurile astea?
buna ziua.am nascut anul acesta in italia,vreau sa merg luna asta in romania sa fac certificat de nastere si pasaport.as vrea sa stiu daca e nevoie de procura din partea tatalui daca nu suntem casatoriti sau le pot face si fara.ma intereseaza ce acte imi trebuie.multumesc mult=D>