avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate andreeaalexandra24

Activitate andreeaalexandra24

Prin aceasta decizie mi se acorda termenul de preaviz de 20 de zile lucratoare,dar tot odata mi se comunica ca in aceste 20 de zile lucratoare trebuie sa efectuez program normal si efectuarea celor 5 zile de concediu de odihna neefectuate pana la data terminarii acestui preaviz.Va rog sa-mi spuneti daca este legal!Va multumesc!
Răspuns la discuția Dezbatere mostenire
Actul de donatie se poate anula?
Răspuns la discuția Dezbatere mostenire
Buna ziua,
Terenul unde au locuit parintii.Ei in timp ce traiau,acest teren a fost lasat la 2 frati dintre noi,iar acum unul dintre frati vrea parte la acest pamant.Acum acest teren este nefolosit.
Suntem 4 frati,parintii nostri au decedat si ne-a repartrizat la fiecare cate 1200mp teren constructie casa(discutie verbala,nimic scris).In urma decesului unul dintre frati nu mai recunoaste aceasta discutie.La 2 frati dintre noi li s-a dat acest teren inainte de decesul parintilor,ramanand 2 frati sa-si ia acest teren dupa decesul lor.Unul dintre frati nu vrea sa semneze actul de dezbatere de mostenire avand pretentii la acest teren.Cum se poate rezolva cazul in instanta si ce sanse de castig avem?

Va multumesc!