avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate CRISTIANGAGEA

Activitate CRISTIANGAGEA

cum execut pe cineva care a ascuns conturile si care refuza sa plateasca ,executorul cica nu a gasit conturile. ma pot adresa bancii nationale direct pentru a afla daca are conturi ca persoana pe care trebuie sa o execut plateste facturile la utilitati bilete de avion etc. deci exista fonduri si nu inteleg cum pot fi descoperite aceste conturi. a trecut un an de zile si executorul nu a reusit acest lucru.mentionez ca cel pe care trebuie sa il execut are sechestru asigurator pus de p.i.c.c.j. si o ipoteca pe imobil. ce pot face in continuare ??
CRISTIANGAGEA a scris:

am obtinut o hotarare jud. irevocabila si definitiva privind un prejudiciu de 11000 ron si obligatia paratilor de a repara acoperisul pe care l-au mansardat fara autorizatie s-au de al readuce la starea initiala [ sa obtina acordul colocatarilor pentru autorizatie] paratii nu au luat nici o masura in acest sens si nici nu au raspuns la citatiile executorului judecatoresc de a achita prejudiciul si a purcede la reparatia acoperisului. aici sau produs evenimente grave cu distrugeri si victima toate au fost consemnate de politia locala care ia amendat paratii facand contestatie dar au pierdut procesul. dupa aceste incidente de pe intreg anul 2011-2012-2013 si in prezent avem probleme,paratii nu au invatat nimic din nenorocirile produse si au construit tot fara autorizatie in alta locatie[ un restaurant din constanta unde au murit 3 persoane ] procedura executorie este suspendata de catre p.i.c.c j am luptat 3 ani in instanta si cu autoritatile sa dovedesc cauza acestor distrugeri si victima si in final am reusit numai in instanta civila. am fost chemat la p.i.c.c.j sa depun toate plangerile si probele din aceasta cauza si am aratat ca incontinuare santem in pericol iminent cum sa constatat si in expertiza judecatoreasca. paratii au sechestru asigurator si nu mai stiu ce sa fac sa pot executa prejudiciul si sa isi repare acoperisul. am facut contestatie la suspendarea provizorie a executarii dar mai departe nimeni nu se misca . unde sa ma mai adresez si ce sa fac ? primaria da din umeri,politia la fel ,inspectoratul de stat in constructii la fel si atunci se naste o intrebare de bun simt ! de ce mai apelam la judecata ?? in toata aceasta perioada toti au fost facuti sa nu vada aceasta constructie chiar m-au determinat sa renunt nu au dorit sa vada distrugerile,victima internata etc. in final am demonstrat ca am dreptate dar atat. nu am ce sa execut ca paratii au fost invatati sa schimbe conturile si folosesc conturi pe numele celor apropiati . sa fiu oare invins de un sistem corupt,orb si indiferent. recent de pe acest imobil a cazut tigla cu gheta ranind un elev ce pot face mai departe legal.


dupa 3 ani de " razboi " cu autoritatile crede-ti ca pot intra la acest minister ? sigur nu !! ca am avut audiente peste tot si toti la care am fost nu au inteles ca este fapta penala si nu au dorit sa-si complice existenta cu un om de rand ca mine care nu a dorit de cat sa stopeze aceste nenorociri. evenimentele sant grave distrugere 2011, victima 2012,distrugere auto 2012 ,distrugere auto 2013,incident 2014, si iar in 2015. este imposibil sa pot intra la ministru justitiei cand la un simplu comandant de sectie mi-au trebuit 4 luni si cand am reusit situatia a fost zero. le-am aratat incompetenta si s-au suparat chiar am fost dat afara cand am cerut sprijin cu hotararea judecatoreasca irevocabila in mana au strambat din nas !! m-am lovit de secretare,paza,si justificari puerile de la angajatii statului chiar au fost deranjati ca i-am deranjat cu o situatie reala si pertinenta !! am fost amenintat,jignit,sicanat si batut si toate datorita ca mi-am permis sa cer sprijin si sa se vada ca : constructia fara autorizatie si care la randu-i produce distrugeri si victima este fapta penala. expertiza judecatoreasca spune acest lucru-hotararea definitiva si irevocabila la fel. a trecut un an si nimeni nu ia masuri. nu pot cere sa repar pe cheltuiala mea acoperisul ca nu am de unde sa recuperez banii deoarece a ascuns conturile si deja am de recuperat 11000 ron. nimeni nu m-a lamurit daca primaria poate demola constructia daca este sub sechestru asigurator !!
am obtinut o hotarare jud. irevocabila si definitiva privin un prejudiciu de 11000 ron si obligatia paratilor de a repara acoperisul pe care l-au mansardat fara autorizatie s-au de al readuce la starea initiala [ sa obtina acordul colocatarilor pentru autorizatie] paratii nu au luat nici o masura in acest sens si nici nu au raspuns la citatiile executorului judecatoresc de a achita prejudiciul si a purcede la reparatia acoperisului. aici sau produs evenimente grave cu distrugeri si victima toate au fost consemnate de politia locala care ia amendat paratii facand contestatie dar au pierdut procesul. dupa aceste incidente de pe intreg anul 2011-2012-2013 si in prezent avem probleme,paratii nu au invatat nimic din nenorocirile produse si au construit tot fara autorizatie in alta locatie[ un restaurant din constanta unde au murit 3 persoane ] procedura executorie este suspendata de catre p.i.c.c j am luptat 3 ani in instanta si cu autoritatile sa dovedesc cauza acestor distrugeri si victima si in final am reusit numai in instanta civila. am fost chemat la p.i.c.c.j sa depun toate plangerile si probele din aceasta cauza si am aratat ca incontinuare santem in pericol iminent cum sa constatat si in expertiza judecatoreasca. paratii au sechestru asigurator si nu mai stiu ce sa fac sa pot executa prejudiciul si sa isi repare acoperisul. am facut contestatie la suspendarea provizorie a executarii dar mai departe nimeni nu se misca . unde sa ma mai adresez si ce sa fac ? primaria da din umeri,politia la fel ,inspectoratul de stat in constructii la fel si atunci se naste o intrebare de bun simt ! de ce mai apelam la judecata ?? in toata aceasta perioada toti au fost facuti sa nu vada aceasta constructie chiar m-au determinat sa renunt nu au dorit sa vada distrugerile,victima internata etc. in final am demonstrat ca am dreptate dar atat. nu am ce sa execut ca paratii au fost invatati sa schimbe conturile si folosesc conturi pe numele celor apropiati . sa fiu oare invins de un sistem corupt,orb si indiferent. recent de pe acest imobil a cazut tigla cu gheta ranind un elev ce pot face mai departe legal.
rgamintea era cum inlaturam cauza acestor distrugeri cine il obliga sa repare acoperisul care este cauza principala a acestor distrugeri si spitalizarea unei persoane .de la terminarea procesului si obtinerea hotararii irevocabile au trecut sase luni adica termenul pe care la hotarat instanta sa faca acoperisul sau sa aduca la faza initiala constructia asa cum era daca ceilalti locatari sant de acord lucru care nu sa intamplat. nici nu repara,nici nu a cerut acordul celorlalti colocatari deci nu respecta hotararea judecatoreasca ramasa definitiva !! unde ma adresez si cine il determina sa respecte hotararea judecatoreasca .
am obtinut in instanta pe latura civila o hotarare definitiva si irevocabila privind distrugerea unei masini prin cadere de tigla ,carton bituminos jgheaburi cu prejudiciu de cca.8000 ron.toate acestea sau intamplat datorita ca imobilul de pe care sa intamplat incidentul a fost suprainaltat fara autorizatie de constructie,fara avize fara nici cea mai mica masura de siguranta.in baza expertizei judecatoresti sa demonstrat ceea ce eu tipam la autoritati de cca.2 ani ca imobilul este cauza acestor incidente grave si ca a fost mansardat fara autorizatie propietarul a fost amendat de cei in drept.1000ron.mentionez ca au mai fost incidente cu distrugeri si chiar cu victima !! imobilul respectiv are o ipoteca de la banca,si un sechestru asigurator de la autoritati.acest incident are legatura cu incidentul grav petrecut la constanta in care au murit 3 persoane in restaurant arese de vii !! legatura este ca si aici a lucrat aceea-si firma care a lucrat si in constanta la acel restaurant si propietarul imobilului este patronul restaurantului respectiv.ma ingrozeste faptul ca nu pot inlatura pericolele de la acest imobil si ca am luptat degeaba ramanand doar cu o hotarare judecatoreasca irevocabila si ca de pe acest imobil se desprind in continuare diverse materiale.probabil daca dupa ce am avut o victima,daca va murii cineva se va face ceva !! toate autoritatile dau din umeri !! ce ma sfatuiti sa fac mai departe !! cum pot recupera prejudiciul cauzat deoarece contul propietarului nu mai exista lucreaza numai cu cash . mentionez ca in anul 2012 am mai executat o hotarare judecatoreasca cu un prejudiciu de 2500 ron dar atunci avea cont in banca . va multumesc si astept un raspuns .