avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters329575

Activitate ContSters329575

doamna avocat datorita omului acesta femeaia asta achinut 15 anii ea cand a ramas insarcinata cu fetitza era si ia la randu iei un copil acest om a violato dupa care a tinuto cu fortza linga el batando aproape zilnic totzi omanenii din sat au vazut si au ramas indiferetzi la durea ei dupa noua lunii a nascut fetzita aceasta care acu are 15 anii dar sa nascut bolnava cu inima anii la rand a alergat cu ia print toate spitalele numai la perfuzi dv stitzi ce greu ia fost??ia era un copil cu un copil :((si acu cand fata este o domnisoara care are prietenii are un tata pt ca acu catzia anii mama sa recasatorit are o viatza linistita vine un puscarias care numa a furat sai zica ca e taicasu ?dv vi se pare corect?
nu dar dupa 15 anii a inceput sa o caute pe un sait de socializare ia nu vrea sal stearga ca tata ci doar sa nui mai poarte numele sal poarte pe al mamei doar atat timp de 15 anii nu a cautato si acu apare ca si cum nu sa intanplat nimic nu este corecta legea in romania
la obligat dar el a fost inchis de fff multe ori pt neplata pensiei de intretinere desi micuta a avut nenumare probleme de sanate el nu a contribuit la cresterea fetitzei .dar la 18 anii ia isi poate schimba numele ;spun asta pt ca el a inceput acu dupa 15 anii sa o derajeze pe micuta cu sms
o vecina are o fetitza de 14 anii rezultata dintrun cocubinaj la vremea cand a ramas insarcinata era minora practic ce sa intanplat intre ia si omul cu care are fetitza nu a fost un comun acord el sia batut joc de ia profitand ca este o copila el find cu mai mult de 10 anii mai mare cand sa nascut fetitza ea la trecut si pe el ca tata imediat a batuto rau de tot si sau desparit ea raminid cu fetitza a crescuto singura din cand in cand ia mai tris pensie cum o poate trece pe fata numai pe numele iei si dak il poate sterge pe el ca tata din certificatu de nastere??multumesc
am primit alocatie monoparentala acu 3 anii dupa doii anii au gasit ca primesc banii de la apia pe suprafata agricola si mau obligat sa dau banii care iam primit ca alocatie pt ca aveam un cont la banca suma este 1900 acu un an am dat 600 si deatunci nu am mai avut vreau sa sti dak ce a spus victor ponta in legatura cu scutirea de a da mamele banii inapoi este valabila si pt mine adica alocatzia monoparentala multumesc :(
Răspuns la discuția buna ziua
va multumesc doamna avocat dar cred ca acu este prea tarziu sa contest pt ca a trecut un an de cand mia venit notificarea si am achitat deja 600lei din cei 1900 miau mai ramas 1300lei sa dau la care mi sau adaugat penalitati pt ca nu am mai avut de unde sai dau.acum am vazut si ieu la tv ca mamele care au loat indemnizati si care trebuiau sa dea banii inapoii sa nui mai dea dar nujtiu dak este valabil si pt mn va multumesc pt ca imi raspundetzii
Răspuns la discuția buna ziua
unde??ca deja am dat 600leii anul trecut si deatunci nu am mai avut banii si mi sau pus penalitatzii ar fi trebuit doamna de la primarie sai dea inapoi ca ea a gresit dar tot saracu trebe sa plateasca greselile altora
Răspuns la discuția buna ziua
da terenu era al bunicii mele dar cei de la apia miau zis sa fac cont pe numele meu pt ca bunica e prea batrana,dar acesti banii apia erau pt lucrari agricole nu pt am creste copii.da bunica mea traieste si in prezent
Discuție buna ziua
ma numesc irina sunt din gorj acu vreo 3 anii am avut alocatie monoparentala deoarece eram un singur parinte care isi creste cei doii copii si primeam 100leii acu un an am aflat ca trebuie sa dau banii inapoi deoare ce aveam un cont la apia unde imi intrau banii pt agricultura dar cand am facut dosar de alocatie nu mi sa spus nimic mentionez ca terenu pentru care primeam banii era al bunicii mele acu trebe sa dau inapoii 19000leii noii eu am doar alocatie si sotu salariu de 850 leii de unde sa dau atatzia banii inapoii va rog ajutatzima va multumesc :(