avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1167 soluții astăzi
Forum Activitate anais_andra

Activitate anais_andra

Răspuns la discuția Plangere penala- nelamurire
va multumesc frumos !
Buna ziua,
va rog un raspuns: am depus la Ministerul Public o plingere penala pentru abuz in serviciu si acum am depistat ca este vorba si de o deturnare de fonduri.Pot reveni la plangerea initiala si cu acest art.din CP sau trebuie sa depun o alta plangere.
Cu multumiri,
Buna ziua,
sunt functionae public si am contestat raportul de evaluare si decizia de incetare raporturi serviciu.Suspendarea deciziei pana la pronuntarea instantei de fond mi-a fost respinsa.Institutia are departament juridic dar directorul si-a ales un avocat din barou.Mai mult institutia publica prin avocatul sau a cerut o suma de bani si instanta ia acceptat cererea.Bun trebuie sa platesc suma de....dar cand am solicitat contul unde sa depun banii mi s-a dat contul avocatului.Adica eu nu am obligatii fata de acest om, si ii virez bani pentru ca asa mi-a comunicat directorul?
Va rog frumos cum pot sa finalizez aceasta problema.Doresc sa achit banii angajatorului asa cum si instanta a precizat si nu vor sa-i primeasca, imi comunica prin adresa contul unei case de avocatura?
Multumesc frumos,:(