Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala- nelamurire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala- nelamurire

Buna ziua,
va rog un raspuns: am depus la Ministerul Public o plingere penala pentru abuz in serviciu si acum am depistat ca este vorba si de o deturnare de fonduri.Pot reveni la plangerea initiala si cu acest art.din CP sau trebuie sa depun o alta plangere.
Cu multumiri,
Buna ziua,
Daca este vorba de acelas faptuitor, DA, puteti sa faceti revenire si sa adaugati si aceasta fapta penala.
Daca cele doua au legatura va fi o singura cercetare penala.
Prin infractiunea de deturnare de fonduri se aduce atingere activitatii autoritatilor sau institutiilor publice, as spune ca un denunt ar trebui sa depuneti, nu sunteti dvs vatamat.
va multumesc frumos !